sevda üzerine kurulmuş olmalı evren

sevda ki
aşığa dağı deldiren
sevda ki 
külü ateşe döndüren
sevda ki iman eden
inancı
bazen coşku
bazen hüzün
yüreklerde
söz bilmezi şair
hatibi dilsiz eden
kimi gencecik bir bedende
bir güç olup
karşı duran dünyaya
gözü kara bir savaşçı kimi
kimi gül yaprağı gönül başkasında
kimi de koca bir feryat
bastırılması olanaksız
isyana dönen yaşamda
derin
ince bir tutkunun dile gelişiyle
yayılan kulaktan kulağa
bir efsane
bir destan 
"Feryad û İsyan"
olan şairin dizelerinde

B. Karadeniz 

Kitap özellik
Alt başlığı Destan
Editör B. Karadeniz
Baskı öncesi hazırlık Ajans D
Kapak Tasarım Ömer Ülkenciler
Cilt Bilgisi Karton kapak
Kağıt Bilgisi 3. hamur
Sayfa Sayısı 94
Kitap Boyutları 13*19 cm
Basım Tarihi 2002 (2. baskı)

Yorum Yap

Adınız:

Yorumunuz:

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Hakkımızda

About Us
Bir tanıtım yazısı yazmanın en zor tarafı, tıpkı bir tanımlama yaparken ki gibi tanımın tanımlanan şeyi yeterince tarif edememesi, daraltması herhalde. ''Okumak eylemdir! Okuyalım eyleyelim!'' sloganını seçmiş bir yayınevi olarak bastığımız kitapları, daha doğrusu neden bu kitapları bastığımızı, hangi temel saik ve ilkelerle hareket ettiğimizi anlatmak zor, öte yandan bir zorunluluk.
 
Yayınevi, kitap yayınlamak diyelim biz buna, sadece bir entelektüel faaliyet değil bizim için. Tıpkı bir düşüncenin maddeleşmesi, hayata doğması için sese dönüşmeye, bir de başka biri ya da birileri tarafından duyulmaya ihtiyacı olması gibi, bir kitabın da basılıp yayınlanması dışında, bir kitap olabilmesi için duyulmaya, sese dönüşmesine, birilerinin düşüncelerini zenginleştirmeye, eleştirmeye, değiştirmeye ihtiyacı vardır. Bu hayatı da değiştirebilmenin araçlarından biri olur o vakit.
 
Okumak ile anlamak arasındaki fark, söylemek ile yapmak arasındaki fark gibidir. Özümsemek ve kendini doğru bir şekilde ifade etmek hayatın ve bilimin ve de sanatın kuşkusuz 'olmaz ise olmaz'ıdır. Tıpkı görünen ile gerçeklik arasında bir fark olmasaydı eğer bunların hiçbirine ihtiyacımız olmayacağı gibi. Ve tıpkı bugün bize bilim, sanat, hayat diye sunulan şeyin sadece bir tüketim meselesi, tüketim nesnesi ve de tüketim kültürü olduğu tezi gibi baştan ayağı yanlış olduğu gibi.

Son Tweetler