Elinizdeki notlar, ders notlarıdır. Her bir ders, ayrı ele alınıp, her dersin sonunda yazılı-sözlü tartışma/çalışma yapılmalıdır. Diyelim ki okuyucu, önceden Ekonomi-Politik eğitimini almış ise, bu notları okumasının üç faydasını görecektir. Birincisi bilgilerini tazeleyecektir. Ekonomi-Politik dersleri açısından buna hemen her zaman (ya da sık sık) ihtiyaç duyulur. İkincisi, burada belli yeni tartışmalara tanık olacaktır. Aslında bu açıdan ilgi duyulacağını sandığımız görüşler başka yerlerde de ifade edilmiştir. Ama burada, bir bütünün içinde görülebileceklerdir. Ve nihayet üçüncüsü, ilgi duyulursa eğer, bir metot da sunulmaktadır.

Kitap özellik
Türü Eğitim Dizisi 2
Kitaplık Tarih - Siyaset - Felsefe
Baskı öncesi hazırlık Ajans D
Kapak Tasarım Ajans D
Cilt Bilgisi Karton kapak
Kağıt Bilgisi 3. hamur
Sayfa Sayısı 184
Kitap Boyutları 13,5*19,5 cm
Basım Tarihi Nisan 2001

Yorum Yap

Adınız:

Yorumunuz:

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Hakkımızda

About Us
Bir tanıtım yazısı yazmanın en zor tarafı, tıpkı bir tanımlama yaparken ki gibi tanımın tanımlanan şeyi yeterince tarif edememesi, daraltması herhalde. ''Okumak eylemdir! Okuyalım eyleyelim!'' sloganını seçmiş bir yayınevi olarak bastığımız kitapları, daha doğrusu neden bu kitapları bastığımızı, hangi temel saik ve ilkelerle hareket ettiğimizi anlatmak zor, öte yandan bir zorunluluk.
 
Yayınevi, kitap yayınlamak diyelim biz buna, sadece bir entelektüel faaliyet değil bizim için. Tıpkı bir düşüncenin maddeleşmesi, hayata doğması için sese dönüşmeye, bir de başka biri ya da birileri tarafından duyulmaya ihtiyacı olması gibi, bir kitabın da basılıp yayınlanması dışında, bir kitap olabilmesi için duyulmaya, sese dönüşmesine, birilerinin düşüncelerini zenginleştirmeye, eleştirmeye, değiştirmeye ihtiyacı vardır. Bu hayatı da değiştirebilmenin araçlarından biri olur o vakit.
 
Okumak ile anlamak arasındaki fark, söylemek ile yapmak arasındaki fark gibidir. Özümsemek ve kendini doğru bir şekilde ifade etmek hayatın ve bilimin ve de sanatın kuşkusuz 'olmaz ise olmaz'ıdır. Tıpkı görünen ile gerçeklik arasında bir fark olmasaydı eğer bunların hiçbirine ihtiyacımız olmayacağı gibi. Ve tıpkı bugün bize bilim, sanat, hayat diye sunulan şeyin sadece bir tüketim meselesi, tüketim nesnesi ve de tüketim kültürü olduğu tezi gibi baştan ayağı yanlış olduğu gibi.

Son Tweetler