Home Tarih Anadolu Dün Bugün Yarın Tarih ve Devrim
İndirim!

Anadolu Dün Bugün Yarın Tarih ve Devrim

45,00 30,00

  • Yazar: Deniz Adalı
  • Kitap Kodu: 20148
  • Stok Durumu: Stokta var
Stok kodu: 20148 Kategoriler: ,

Açıklama

Yayınevimiz, “İnsan tarihin öznesidir, değişir, değiştirir.” diyerek çalışmalarına bu toprakların ve dünyanın bir analizini yaparak, somut durumun somut analizinden yola çıkarak başladı. Bu topraklarda bu ihtiyacın bir ürünü olarak doğdu. Ardından Anadolu’yu, bölgemizi, dünyamızı yeniden ele alan kitaplarla yolumuza devam ettik.

“Tarihini bilmeyen gelecek de kuramaz” gerçeğinden hareketle, bu toprakların tarihini ve bu tarihin içinde bulunduğumuz döneme nasıl ve hangi mekanizmalarla taşındığını anlatan, ülkenin bu bölgedeki ve dünyadaki yeri ve önemini de gözler önüne seren, aynı zamanda bu topraklarda bir ulus yaratma çabalarının halkların imha ve inkârına dayandığını bütün çıplaklığıyla ortaya koyan bir çalışmaya ihtiyaç olduğunu gördük.
Özellikle ‘Kürt Özgürlük Hareketi’nin yükselişiyle yeniden alevlenen ‘Anadolu’da halklar meselesi’nin tartışılması ve bu konudaki bilgilerin derinleştirilmesi daha yakıcı bir ihtiyaç haline geldi.

1998 tarihinde tarih çalışmasını okurlarımızla buluşturduk. Yayınevimizden yayınlanan bu kitabın etkilerini peşi sıra yayınlanan ‘tarih kitapları’ndan ve tarihçilerin yeni çalışmalara başlamalarından izleme olanağını bulduk. Bugün bu ihtiyacın hala devam ediyor olması, bu toprakların ve bu topraklar üzerinde yaşayanların kendi gerçekliklerine ve tarihlerine yabancılıklarının devam ediyor olması, elimizde tükenmiş bulunan bu çalışmayı yeniden okurlarımızla buluşturma görevini önümüze koydu.

Kaldıraç Yayınevi

Kitap özellik

Orjinal dil Türkçe
Türü Tarih – Siyaset – Felsefe
Kitaplık Tarih – Siyaset – Felsefe
Editör Mehmet Deniz Bölükbaşı
Baskı öncesi hazırlık İdil Özkurşun
Kapak Tasarım Melih Aytek Yıldırım
Cilt Bilgisi Karton kapak
Kağıt Bilgisi 60 gr Enzo kitap kağıdı
Sayfa Sayısı 544
Kitap Boyutları 13,5*19,5 cm
ISBN 978-975-01806-0-6
Basım Tarihi Mart 2013 (3. baskı) / Temmuz 1998 (1. baskı)

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Anadolu Dün Bugün Yarın Tarih ve Devrim” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir