Home Seçtiklerimiz Emperyalizm, Paylaşım Savaşımı ve Devrim
İndirim!

Emperyalizm, Paylaşım Savaşımı ve Devrim

100,00

  • Yazar: Deniz Adalı
  • Kitap Kodu: 11113
  • Stok Durumu: Stokta var
Stok kodu: 11113 Kategoriler: ,

Açıklama

Arka Kapak Yazısı

Suriye savaşı, emperyalizm üzerine bir kere tartışmayı güncellemiştir. Üçüncü Paylaşım Savaşı, bize önceki paylaşım savaşları konusunda bilgilerimizi tazeleme zorunluluğu getirmektedir. Bu çalışma, bu amaçla yapılmıştır.

Dünya, sosyalizme, komünizme hiç bu kadar uzak ve hiç bu kadar yakın olmamıştır. Uzaklığı, devrimci hareketin, işçi hareketinin yeterince örgütlü olmamasına bağlıdır. Yakınlığı ise, içinde bulunduğumuz nesnellikten gelmektedir. Demek ki, nesnel koşullar olgunlaşırken, burjuva saldırı, öznel koşulların oluşumunu önlemeyi başarabilmektedir. Şimdilik böyledir. Ama tarihin bir akışı var.

Bu çalışma, günümüz tekelci kapitalizmi üzerine üçüncü çalışmamızdır. İlki, 2007 yılında basılmıştı: “21. Yüzyıl ve Kapitalist-Emperyalizm”. İkincisi, daha yeni basıldı, 2020 basımıdır: “Kapitalizm, İnsan, Bilinç ve Eylem” adını taşıyor. Bu çalışma ise sonuncusudur. Bu kitap daha çok, emperyalist paylaşım savaşımının hızlandığı, özellikle Suriye savaşındaki gelişmelerin ardından ya da bu sürecin içinde kaleme alındı.

Suriye savaşı, emperyalizm üzerine bir kere tartışmayı güncellemiştir. Üçüncü Paylaşım Savaşı, bize önceki paylaşım savaşları konusunda bilgilerimizi tazeleme zorunluluğu getirmektedir.

Kitap özellik

Türü Tarih-Siyaset-Felsefe
Cilt Bilgisi 250 gr Amerikan Bristol karton kapak
Kağıt Bilgisi 60 gr Enzo Creamy kitap kağıdı
Sayfa Sayısı 304
Kitap Boyutları 13,5 x 21
ISBN 978-605-5172-13-8
Basım Tarihi Temmuz 2020 (1. baskı)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Emperyalizm, Paylaşım Savaşımı ve Devrim” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir